İLK ADIM ÖNEMLİ… MESELA, HER ŞEYİN BAŞI BLOG!

Günaydın! 💫

Kahvaltının mutlulukla, mutluluğun ise “sevmekle” bir ilgisi var. Ailemizi, okulumuzu, arkadaşlarımızı… Her birini eşit ölçüde sevmek, onlarla olan ilişkimizi sürekli olarak beslemek bence çok önemli. ✨

Ve bu iş hayatı için de geçerli. Günceli takip etmek, kitaplarla dergilerle zihnimizi beslemek, tüm yeni argümanlara ayak uydurmak ve onlara aşina olmak günümüzün kabul görmüş, dolayısıyla kaçınılmaz kuralı. 

Ama bazen tam olarak nereden başlayacağımızı bilemiyoruz. Kendimizi ifade etmek, yaptığımız işleri başkalarına duyurmak, fark edilmek ve tüm bunlar için bir adım atmak o kadar zor geliyor ki. Çünkü, sosyal ağların her yerinde yığınla kullanıcı dolayısıyla yığınla bilgi var ve platformlar sürekli güncelleniyor.  E biz de “Bunca karmaşanın arasında beni kim nasıl duyacak? ” diyerek ya kenara çekiliyoruz ya da arada bir etkileşimde bulunup sonra yine sessizliğe gömülüyoruz. Hatta bazılarımız da “Bu işte zaten iyi olanlar var, benim için çok geç “ diyerek hiçbir girişimde bulunmamayı tercih ediyor.

Sosyal medyada aktif olmayı, ilgilendiğim konular hakkında blogumda içerik üretmeyi seven biri olarak az önce saydığım sorunları ben de zaman zaman yaşıyorum. Hatta son zamanlarda giderek artan bu belirsizlik ve düzensizlik beni çok rahatsız etmeye başladı. Bu yüzden de önce blogum, okulum ve işimle alakalı kafa karışıklığını bir nebze de olsa azaltacak bir liste hazırladım.

“Her şeyin Başı Blog”

 İlk olarak da blogum için “Her şeyin Başı Blog” kitabıyla kolları sıvamaya başladım. 

Kitabın içeriği az evvel saydığım bütün sorunlara cevap verecek nitelikte. Yani blogların gerekliliği, sıfırdan blog yazmanın her zaman mümkün olabildiği, bu işe nasıl başlanabileceği, nasıl aktif olunabileceği ve para kazanabileceğine kadar her şeyi ele almış Salih Seçkin. Ve en güzel yanı, öyle sıkıcı bir bilgilendirme yazısından ziyade sohbet eder gibi kaleme alınmış olması. 

Kitabın içerisindeki konuların her biri çok önemli ve detaylı anlatıldığı için, şöyle bir karar aldım. Bu kitabı okurken, aldığım notları birer başlık halinde toparlayıp özetleyip bloğumda da paylaşacağım. Hem benim gibi blog konusunda kafasında soru işaretleri olanlar için “hatırlatma notu” görevi görür. Umarım hepimizin işine yarar. 

İlk konu başlığını belirler belirlemez yine burada olacağım. 

Sevgiler ! 💫

Yazar

fatmaadmis@gmail.com
Selam, ben Fatma, Halkla İlişkiler ve Reklam bölümü doktora öğrencisiyim. Aynı zamanda kreatif bir tasarım ajansında Dijital PR Danışmanı ve İçerik Üretici olarak çalışıyorum. Blog dünyasındaki 9.yılım. Hep şuna inandım. Hepimiz dünyaya geldiğimizde aslında bir çemberin içine doğuyoruz. Ve büyüyüp yaş aldıkça, bir şeyleri anlamlandırmaya başlayınca o çemberin içinden dışarı taşmaya çalışıyoruz. Tabi bunu yaparken çeşitli zorluklarla karşılaşıyor, bazı yokuşlardan yukarı tırmanmaya çalışıyoruz. O esnada bazı insanlar zorlandığımızı görünce "gel, bir de bu yolu dene." diyorlar. Halbuki gösterdikleri yol onların yolu, bizim değil. O yüzden diyorum ki yokuşlarımız yalnızca bizi alakadar eder. Çünkü çemberimizden ancak bu şekilde taşabiliriz. Burada bana ilham veren kişilerin öykülerini, okuduğum kitapları, izlediğim film ya da belgeselleri yani beni çemberimden taşıran şeyleri paylaşıyorum. Eğer sen de ilhamını bulmak ve çemberinden dışarı taşmak istiyorsan bu öğrenme yolculuğunda bana eşlik edebilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir