Dört Kış Kitabı

Processed with VSCO with c1 preset

 

” Ne oyun oynayan çocuklar vardı dışarıda ne de ekmeğinin derdine düşmüş bağırıp çağıran esnaflar . Hepsi kendi köşesine çekilmiş ve meydanı bu hoyrat yağmura bırakmışlardı . Rüzgar ise yağmurun yanı başında esaslı bir dost gibi beliriyordu ara sıra . Kah sararmış yaprakları dalından söküyor kah gizemli ve korkunç sesler çıkarıyor, kendi varlığını hatırlatıyordu adeta. ”

Yoo, öykü yazmıyorum arkadaşlar. Sadece bir haber verecektim de değişik bir giriş yapayım dedim. Şimdii, şurada kışa ne kaldı ki, diyenler burda mı ? Burada olduğunuzu farzedip daha fazla uzatmadan artık söylüyorum. ?

Hani uyumak daha bir güzel görünse de, mecburen lahana gibi kat kat giyinirek evden çıktığımız, döndüğümüzde ise çayı-kahveyi kaptığımız gibi pencere kenarlarına koştuğumuz, şarkılara , filmlere ve boş sokaklara daha bir anlam yüklediğimiz o buz gibi havalarda, ruhunuzu rehavet kaptırıp daha fazla yalnız hissetmeyin diye size ve kendime bir kitap listesi yaptım. Ve #4kışkitabı tagı ile de paylaşıyorum . Bunlardan birkaçı ‘ okunması şiddetle tavsiye olunur’ diye söylenen, ilk defa okuyacaklarım, birkaçı da tadı damağımda kalan ve bu yüzden ikinci defa okunacak olanlardan. İşte benim #4kışkitabı listem ;

Aziz Nesin: Ah Biz Eşekler
Orhan Pamuk : Kar
Ülkü Tamer : Tarihte Yaşanmamış Olaylar
Hüseyin Avni Dede : Sesim Çiviye Takıldı

 

Önümüzde uzun ve güzel bir kış var. Peki sizin #4kışkitabı ‘nız neler ?

More from tastimcemberimden

Başucumdaki Dostlar

Yağmurun sesi tüm sokağı sağır edecek kadar gürültülüydü. Sokak ta bu gürültüye...
Read More

4 Comments

  • 4. Serenad – Zülfü Livaneli
    3. Ken Kesey – Guguk Kuşu
    2. Hermann Hesse – Siddhartha
    1. Soğuk Kahve – Ahmet Batman

  • Teşekkür ederim. Her zaman çok incesin. Yeni bir paylaşım var mı acaba diye bakıp kontrol ediyorum sık sık. 🙂 Küçükte olsa bir iz kalsın istedim. Başarılarının devamını diliyorum. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 + seventeen =