APERATİF DİZİ&FİLM ÖNERİLERİM

Selam!

Bir sürprizim var. Yazın buharlaştıran sıcaklarında bir nebze de olsa moral olsun diye bir film/dizi listesi hazırladım.

İşte, bir oturuşta bitireceğiniz atıştırmalık dizi/filmler !

Younger:

younger ile ilgili görsel sonucu

ABD komedi drama televizyon dizisi olan Younger için Sex and the City’nin çerez hali de diyebiliriz. Çünkü 6 sezonluk bu dizi, çok yetenekli olduğu halde iş hayatından uzun süre ayrı kaldığı için, yeni mezun muamelesi bile göremeyen orta yaşlı kadınların yaşadığı acıklı durumu eleştirerek başlasa da akışı bir süre sonra bir Sex and the City halini alıyor. Başladığında kolay kolay bitirilemiyor, benden söylemesi. 🙂

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind ile ilgili görsel sonucu

Borges’in “Unutmak en iyi intikamdır.” sözü üzerine bu film çekilmiş gibi resmen. Birbirini untabilmek için hafızalarından hatıralarını sildiren iki sevgilinin yeniden karşılaşması ve yeniden birbirine aşk olmalarını anlatan kült film. Senaryosunu Michel Gondry, Charlie Kaufman ve Pierre Bismuth birlikte yazdığı filmin her sahnesi  ve  çalan her müziği çok güzel.

Amelie

Ä°lgili resim

Ah Amelie! Bazıları bir filmi ikinci defa asla izlemez. Ben ise sevdiğim bir filmi, bana kendimi iyi hissettiriyorsa eğer milyon kere izleyebilirim. Ve Amelie tam da bu filmlerden. Konusu ise kısaca şöyle: Amelie bir kafede garsonluk yapmaktadır. Yalnız ve sakin geçen hayatı, bir gün evinde bir başkasının çocukluk anılarına dair bir kutuyu bulmasıyla değişir. Artık Amelie’nin bir amacı vardır. O da kutuyu sahibine teslim etmek. ( Midede aşıkmışsınız gibi kelebekler uçuşturan, aşırı mutluluk veren bir film!)

Trainwreck

trainwreck ile ilgili görsel sonucu

5.6lık film sevenlerdenseniz Trainwreck size göre.  Yani öyle dev bir mesajı yok ama ne yapayım, Amy’yi çok seviyorum! Ha bu arada standuplarını izleyenler filmdeki bazı esprileri hatırlayacaklar.

Don’t trust the b—- in apartment 23

dont trust the beach in apartment 23 ile ilgili görsel sonucu

Yazın kasvetini aşırı hissettiğimiz şu günlerde tam bir ilaç Apt23. Böyle oturup aynı anda 5-6 bölüm izlemelik de olabilir, arada bunaldığınızda açıp izlediğiniz çerezlik bir dizi.

 

Sizin önerdiğiniz dizi ve filmler varsa yorum olarak ekleyebilirsiniz. 🙂

More from tastimcemberimden

Kar Bastırır Birazdan

‪Ne için yorulduğumuzu bilmediğimiz, telaşlı, yüzeysel zamanlar yaşıyoruz. Gidiyoruz, aynı duraklarda saatini...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 + thirteen =