UNDP Türkiye’den Çocuklara Hediye!

Selam arkadaşlar,

Son birkaç yıldır birçok PR ve diğer iletişim uzmanlarının, iklim aktivistlerinin üzerinde durduğu bir konu var “ sürdürülebilirlik”….

Hem depremler hem salgın hem de orman yangınları derken küresel bir yaşam krizi yaşadığımız yıllardan geçiyoruz. Ve iklim, salgın vb. birçok sorunun ilk defa bu kadar farkındayız. Ama her zamanki gibi sorunu bilip cevabı için komut almadan elimizi taşın altına koymuyoruz. Kimimiz ben ne yapabilirim ki diyor kimimiz de iş işten geçti artık diyor. Ki en korkuncu bu bence, dünyamıza dair umudumuzu kesmek…

Ama bu iki görüşün aksine umutla çabalayan ve dünyamız için bir şeyler yapmaya çalışanlar da var. Bunlardan biri Birleşmiş Milletler tarafından küresel kalkınma ağı oluşturmak için kurulan olan UNDP…

Bu program, istikrarlı, kapsayıcı ve sürdürülebilir ekonomik büyümeyi, tam ve üretken istihdamı ve herkes için insana yakışır işleri desteklemek, dayanıklı altyapılar tesis etmek, kapsayıcı ve sürdürülebilir sanayileşmeyi desteklemek ve yenilikçiliği güçlendirmek ve sürdürülebilir üretim ve tüketim kalıplarını sağlamak gibi daha nice faydalı amaca hizmet ediyor.

İklim krizine yönelik çalışmalar yapan ve yapılan çalışmaları da destekleyen UNDP, ülkemize de uzun bir süredir buradaki sayfada “iklim krizi konusunda” çocukları bilinçlendirmek için “Kral Şakir ve Sürdürülebilirlik “ temalı içerikler paylaşıyor.

Ve bu gün de karnesini alan çocuklara, yine iklime yönelik küresel amaçları içeren basılabilir takvim hediye ediyor! Takvimin içerisinde sürdürülebilir bir dünya için 2030 yılına kadar başarmamız gereken 17 küresel amaç var.

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşamı ancak doğayı koruyarak edinebileceğimize ve güvence altına alabileceğimize vurgu yapan UNDP Türkiye’nin çocuklar için hazırladığı bu takvimi buradan indirebilirsiniz.

Kategoriler: ÇALIŞMA MASASI
tastimcemberimden

Yazan:tastimcemberimden Yazarın tüm gönderileri

Selam, ben Fatma, Halkla İlişkiler ve Reklam bölümü doktora öğrencisiyim. Burada bana ilham veren kişilerin öykülerini, okuduğum kitapları, izlediğim film ya da belgeselleri yani beni çemberimden taşıran şeyleri paylaşıyorum. Eğer sen de ilhamını bulmak ve çemberinden dışarı taşmak istiyorsan bu öğrenme yolculuğunda bana eşlik edebilirsin.

Bir cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çerez Notları

Web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.