MİNİ KİTAP ÖNERİ LİSTESİ!

Selam arkadaşlar!

Her birimiz, motivasyona hiç olmadığımız kadar ihtiyaç duyduğumuz günler yaşıyoruz, malum…

Hafta sonu yasakları da geldi. Ben de bu günleri yüksek moralle atlatmanın hatta bu zorunlu evde kalışları bir avantaja çevirmenin çeşitli yollarını düşünüyordum. Zaten o yüzden bugün bir etkinlik videosu paylaştım. Ve sonra aklıma geçtiğimiz aylarda aldığım fakat yoğunluktan dolayı bir türlü okuyamadığım bazı kitapları okuma ve sizlerle de paylaşma fikri geldi. Seçtiğim kitaplar, “kişisel gelişim” kategorisine giriyor fakat, “siz isteyin her şey sizin olur” gibi “Secret” tarzı cümleler yok. Bu yüzden içiniz rahat olsun.

Kitaplar daha çok; kendimizi/ çevremizi daha dikkatli gözlemlememiz, hayatın/benliğimizin farkına varmamız, var oluş sebebimizi sorgulamamız, kendimizi nasıl ve hangi kaynaklarla geliştirebileceğimiz ve bazı duyguları nasıl kontrol edebileceğimiz ile alakalı.

Kitaplar sırasıyla şu şekilde:

Vazgeçebilmek: Guy Finley
Sevebilmek: Guy Finley
Ikıgai: Hector Garcia & Francesc Miralles
Bir Ömür Nasıl Yaşanır?: İlber Ortaylı

Ben açıkçası bu listeden İlber Ortaylı’nın Bir ömür nasıl yaşanır? kitabı ile ve Guy Finley’in iki kitabını okudum. Ve açıkçası ikisi de ayrı ayrı muhteşemdi.

” Bir Ömür Nasıl Yaşanır? ” kitabını okuduktan sonra dünyayı geçtim, ülkemizle alakalı ne kadar az şey biliyormuşum diye çok üzülmüştüm. Ve İlber Ortaylı’nın kültürel birikimine hayran kalmıştım. Açıkçası onunla aynı dönemde yaşadığımız için bence çok şanslıyız. Tecrübeleri kesinlikle öğrenilmeye değer. Tabi bu kitabı blogta ayrıca detaylı olarak da ele alacağım.

Guy Finley de, her iki kitabında da aslında “sevmek, kin tutmak, öfkelenmek, istemek ve vazgeçebilmek” gibi duyguları detaylıca ele alıyor. Ve ele aldığı her bir başlığı gerçek yaşam öyküleriyle destekliyor.

Dediğim gibi bu kitapları daha sonra, biraz daha detaylandırarak anlatacağım. O yüzden bu paylaştığım mini bir tavsiye listesi şeklinde.

Umarım sizler de bu kitapları okur ve keyif alırsınız.

Sizi seviyorum!

Keyifli günler!

More from tastimcemberimden

BELKİ DE RAYLAR YERİNE OTURUYORDUR

Selammm Uyku tutmadı ve işte buradayım! Ve her uykum kaçtığında olduğu gibi,...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − one =