KİTAP OKURKEN NELER DİNLİYORUM?

Selam!

Kitap okurken müzik dinlemeyi seviyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Çünkü yazının sonunda harika bir “Read Soundtrack” var.

Evde, okulda, ajansta ya da sokakta yürürken bile müzik dinlerim. Ve buna kitap okumak ta dahil! Kimileri dikkat dağıttığını iddia etse bile, kimileri de tıpkı benim gibi kitap okurken müzik dinlemeye bayılıyor. Özellikle zor bir kitaba başlıyorsam konsantrasyonumu mutlaka bu şekilde sağlıyorum. Düşünsenize zaten kitap okumak kelimelerle bambaşka yerlere seyahat etmek demek… Ve ben, bunun yanına güzel bir müzik de ekleyince bu zevki çok daha başka noktalara taşıyorum.

Peki neler dinliyorum?

Genelde vokalsiz müzikleri tercih ediyorum. Ki bunlar genelde film müzikleri oluyor. Mesela Hans Zimmer bu konuda en en iyisidir. Interstaller’de çalan “Day One” ve “Cornfield Chase” i beni aşırı derecede motive eder ve dinlendirir. Ve yine Hans Zimmer’in The Holiday filminde çalan “Maestro”su… Bunlar favorilerim. Bir de içinde bu saydıklarımın olduğu bir Spotify listesi var. Yine vokalsiz, konsantrasyonu arttıran çokça güzel müzikler var. O listeyi şuraya ekliyorum.

Umarım severek dinlersiniz. Sizin de kitap okurken dinlediğiniz favori müzikleriniz varsa bana yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim.

Keyifli dinlemeler 🙂

 

More from tastimcemberimden

İyi Şeyler de Oluyor !

Merhaba sevgili okur, İki gün evvel akşama doğru Cumhuriyet meydanında bir kitap...
Read More

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × 3 =