Kimsenin Sihirli Sopası Yok. Ama Yine de …

Selam!

Uzun bir aradan sonra, ikinci evim sayılan ve üniversitemizin uygulama birimi olan Dükkan’ın toplantısına katıldım, hem de uykusuzluktan pörtlemiş gözlerimle.( Bayadır ihmal ediyormuşum,bugün anladım)  Ajansa yeni alınan, birbirinden enerjik ve genç dimağların arasında eğreti duracağım diye strese girerken bir anda  ilham perim sağ omzumda belirdi. Şaka yapmıyorum, gerçekten belirdi! Tıpkı Müntekim Gıcırbey’in Şebnem’i gibi. (*Murat Menteş/Korkma Ben Varım kitabının karakterleri)  Hani diyor ya ” Susamlı akide şekerim, saraya sızmış lunapark balerinim… ”

Öyle büyülü, göz kamaştırıcı bir ruhu var. Ve tam da ihtiyaç duyup kendimi anlatamadığım zamanlardan biri olduğunu anlamış olacak ki hâlet-i ruhiyemi (onun deyimiyle) sordu.

Ben anlattım.

O dinledi.

Ona çok istenilen ve elde edilen bir şeyin sonrasında oluşan, o durgun zamanları yaşadığımdan bahsettim. Dünyanın en tatlı insanının ağzından, en tatlı kelimeler dökülmeye başladı. Ve şöyle basit bir sonuca vardık: Uzun bir yolda sadece karşıya bakarak yürümüştüm. Sağımda, solumda, yerde ve yukarıda neyin olduğunu düşünmemiştim ya da unutmuştum.

İşte sorun buydu. Yarım bırakıp yanından uzaklaştığım şeylerin gözden kaybolmasıydı. Ve ilham perim, tütsülenmiş kelimeleriyle, yarım bıraktıklarımın yoluna fener tutup her birini tek tek gösterdi ve bir halı gibi silkeledi beni.

Hani, klasiktir ve motive etmek için hep söylerler ya ;” Hayat, mutlu olduğumuz anların toplamıdır, keyfini çıkar.”  Ama bir şey daha varmış.  Bence hayat, sona erdirebildiğimiz ya da yarım bıraktıklarımızın sonucunda şekillenen bir şeydir. Aslında biraz derinine inilirse iki cümle de aynı kapıya çıkar. Ve her iki cümlede de önemli olan, SİHİR !

Biliyorum, hiç kimsenin sihirli bir sopası yok. Ama KELİMELER var. Ve gerçek dünyanın sihri de kelimelerdir.

Ve uyarı levhaları gibi karşınıza çıkan DOSTLARdır.

Yazar

fatmaadmis@gmail.com
Selam, ben Fatma, Halkla İlişkiler ve Reklam bölümü doktora öğrencisiyim. Aynı zamanda kreatif bir tasarım ajansında Dijital PR Danışmanı ve İçerik Üretici olarak çalışıyorum. Blog dünyasındaki 9.yılım. Hep şuna inandım. Hepimiz dünyaya geldiğimizde aslında bir çemberin içine doğuyoruz. Ve büyüyüp yaş aldıkça, bir şeyleri anlamlandırmaya başlayınca o çemberin içinden dışarı taşmaya çalışıyoruz. Tabi bunu yaparken çeşitli zorluklarla karşılaşıyor, bazı yokuşlardan yukarı tırmanmaya çalışıyoruz. O esnada bazı insanlar zorlandığımızı görünce "gel, bir de bu yolu dene." diyorlar. Halbuki gösterdikleri yol onların yolu, bizim değil. O yüzden diyorum ki yokuşlarımız yalnızca bizi alakadar eder. Çünkü çemberimizden ancak bu şekilde taşabiliriz. Burada bana ilham veren kişilerin öykülerini, okuduğum kitapları, izlediğim film ya da belgeselleri yani beni çemberimden taşıran şeyleri paylaşıyorum. Eğer sen de ilhamını bulmak ve çemberinden dışarı taşmak istiyorsan bu öğrenme yolculuğunda bana eşlik edebilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir