Ertelemek Yaşamın Sihrini Bozuyor

Günaydın☕️

Kaçta okuyorsunuz bu yazıyı bilmiyorum ama saat şu an 05:32. Güne kocaman ve mis gibi karamelli bir filtre kahveyle başladım. ( Son bir yıldır bağımlısı oldum resmen) Sabahın sessizliğini o kadar çok seviyorum ki. Sanki o saatlerde her şey mümkünmüş gibi, çok huzurlu hissediyorum.

Ve şu sıralar kelimelerle sarmaş dolaş gibiyim. Eskiden olduğu gibi, hissettiğimi “hissettiğim anda” yazabiliyorum yeniden. Bu da benim en büyük motivasyonum.🧡

Ama ben de dağılıyorum dönem dönem. Ve eskiden böyle zamanlarda bastırırdım duygularımı, üzerini örterdim.

Ve duyguları ertelemek sadece günü kurtarıyor. Sonra, hiç umulmadık bir anda tuzla buz ediyor insanı. Halbuki istediği tek şey o travma ve acıyla yüzleşmeniz. Evet bu yüzleşme çok çirkin çok sert oluyor. Ağrıyan bir kası germek gibi…

Ama başka türlü de geçmiyor, iyileşmiyor, düşmüyor yakanızdan. Dersimi aldım bu konuda, o yüzden diyorum ki “her yas zamanında tutulmalı”.

Tutuyorum ben de. Ve sonrasında devam ediyorum.

Hayatı sevecek, her sabah yeniden doğar gibi uyanmanızı sağlayacak, devam etmenizi sağlayacak bir neden bulduğunuzda Nietzsche’nin de dediği gibi “her nasıl’a katlanıyorsunuz.”

İşte tam olarak böyle yapıyorum.

Her sabah mutlu uyanmama sebep olan şeylere, içimdeki bir şeyleri ateşleyen küçük anlara, günlük rutinlerime, bana iyi gelen basit ritüellerime, kanatlarına asılıp beni bambaşka yerlere götüren kitaplarıma, elimden tutan şarkılara, şiirlere, ruhuma iyi gelen filmlere sıkı sıkı tutunuyorum.

İnanın duyguları ertelemeden yaşadığınızda, basit ama sizi çok mutlu eden birkaç şey bulduğunuzda hayatın size karşı uygulayabileceği başka bir hamlesi kalmıyor. Onun matematiğini bu birkaç şeyle altüst edebiliyorsunuz.

Vee içimdekileri döktüğüme göre şimdi işlerime dönebilirim yeniden. Yarın sabah doktora mülakatım var, ufak bir kaç hazırlık yapmam lazım. Bana şans dileyin.

Bir dee bu yazdıklarım üzerine düşünün ve lütfen hiçbir duygunuzu ertelemeyin olur mu? Umarım bu yazı savaşınızı, hikayenizi hatırlatır size. Elinizden tutup ayağa kaldırır, yanağınızdan makas alır, sarıp sarmalar sizi.

Sizi çok seviyorum🧡

More from tastimcemberimden

NOEL RUHUNU HİSSETTİREN FİLMLER

Selam!!!! Bence ne olursa olsun “Yıl başı ruhu” diye bir şey var....
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × 2 =