Ve En Nihayetinde!

Selamlar güzel okur!

Güzel haberlerim var. Uzunca bir zamanın ardından ilk defa ” Gittim,gördüm,yazıyorum” diyeceğim. Bu akşam Dükkan ailesi olarak dört günlük bir Karadeniz turuna çıkıyoruz. Ve çok heyecanlıyım. Çünkü uzun zamandır gitmek istediğim yerler ardasındaydı Karadeniz. Fakat okuluydu, konferansıydı, cartı curtu derken bir türlü fırsat olmuyordu gitmeye. Ama şuan önümde şahane bir program var. Sümela Manastırından Ayder Yaylasına, Boztepe’de teleferik sefasından taa Batum’a kadar gezeceğiz. Ve daha neler neler…

O kadar özledim ki denizi, yosun kokusunu… Tüm heyecanım da bundan zaten. ” On beş yıllık İstanbul hayatının ardından Kayseri’nin denizsiz ve insafsız soğuğunda dört yıl yaşamak hangi adalete sığar Tanrımmm! ” diyorum bazen. Bu yüzden bu gidiş, geri dönüşü olsa bile iyi gelecek, eminim. Hem Özen Yula’nın da dediği gibi ” Hayat, bir ömürdeki gitme hikâyelerinin kalma hikâyelerine oranıdır.” Sahiden de öyle … Umarım gidişlerimizin hikayesi kalanları yaralayanlardan olmaz. Ve yine umarım ki geri dönüşlerimiz hep özlemekten olur, aşktan olur!

Duygusala sardım yine. Şimdi kurmam gereken bir alarm, hazırlamam gereken bir bavul ve karar veremediğim bir sürü kıyafet var önümde. Şimdilik hoşçakalın, beni de özlemeyi unutmayın! Özlerseniz de Maçka’da buluşalım ?

Kategoriler: KEŞİF
tastimcemberimden

Yazan:tastimcemberimden Yazarın tüm gönderileri

Selam, ben Fatma, Halkla İlişkiler ve Reklam bölümü doktora öğrencisiyim. Burada bana ilham veren kişilerin öykülerini, okuduğum kitapları, izlediğim film ya da belgeselleri yani beni çemberimden taşıran şeyleri paylaşıyorum. Eğer sen de ilhamını bulmak ve çemberinden dışarı taşmak istiyorsan bu öğrenme yolculuğunda bana eşlik edebilirsin.

Bir cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çerez Notları

Web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.