Ve En Nihayetinde!

Selamlar güzel okur!

Güzel haberlerim var. Uzunca bir zamanın ardından ilk defa ” Gittim,gördüm,yazıyorum” diyeceğim. Bu akşam Dükkan ailesi olarak dört günlük bir Karadeniz turuna çıkıyoruz. Ve çok heyecanlıyım. Çünkü uzun zamandır gitmek istediğim yerler ardasındaydı Karadeniz. Fakat okuluydu, konferansıydı, cartı curtu derken bir türlü fırsat olmuyordu gitmeye. Ama şuan önümde şahane bir program var. Sümela Manastırından Ayder Yaylasına, Boztepe’de teleferik sefasından taa Batum’a kadar gezeceğiz. Ve daha neler neler…

O kadar özledim ki denizi, yosun kokusunu… Tüm heyecanım da bundan zaten. ” On beş yıllık İstanbul hayatının ardından Kayseri’nin denizsiz ve insafsız soğuğunda dört yıl yaşamak hangi adalete sığar Tanrımmm! ” diyorum bazen. Bu yüzden bu gidiş, geri dönüşü olsa bile iyi gelecek, eminim. Hem Özen Yula’nın da dediği gibi ” Hayat, bir ömürdeki gitme hikâyelerinin kalma hikâyelerine oranıdır.” Sahiden de öyle … Umarım gidişlerimizin hikayesi kalanları yaralayanlardan olmaz. Ve yine umarım ki geri dönüşlerimiz hep özlemekten olur, aşktan olur!

Duygusala sardım yine. Şimdi kurmam gereken bir alarm, hazırlamam gereken bir bavul ve karar veremediğim bir sürü kıyafet var önümde. Şimdilik hoşçakalın, beni de özlemeyi unutmayın! Özlerseniz de Maçka’da buluşalım ?

Yazar

fatmaadmis@gmail.com
Selam, ben Fatma, Halkla İlişkiler ve Reklam bölümü doktora öğrencisiyim. Aynı zamanda kreatif bir tasarım ajansında Dijital PR Danışmanı ve İçerik Üretici olarak çalışıyorum. Blog dünyasındaki 9.yılım. Hep şuna inandım. Hepimiz dünyaya geldiğimizde aslında bir çemberin içine doğuyoruz. Ve büyüyüp yaş aldıkça, bir şeyleri anlamlandırmaya başlayınca o çemberin içinden dışarı taşmaya çalışıyoruz. Tabi bunu yaparken çeşitli zorluklarla karşılaşıyor, bazı yokuşlardan yukarı tırmanmaya çalışıyoruz. O esnada bazı insanlar zorlandığımızı görünce "gel, bir de bu yolu dene." diyorlar. Halbuki gösterdikleri yol onların yolu, bizim değil. O yüzden diyorum ki yokuşlarımız yalnızca bizi alakadar eder. Çünkü çemberimizden ancak bu şekilde taşabiliriz. Burada bana ilham veren kişilerin öykülerini, okuduğum kitapları, izlediğim film ya da belgeselleri yani beni çemberimden taşıran şeyleri paylaşıyorum. Eğer sen de ilhamını bulmak ve çemberinden dışarı taşmak istiyorsan bu öğrenme yolculuğunda bana eşlik edebilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Selamlar Olsun !

25 Nisan 2016

Ah! Kimselerin vakti yok.

23 Mayıs 2016