Başlagıçlar Her Zaman büyülüdür!

Selam! ✨

Aslında bayram öncesi bahsetmiştim. Ama şimdi resmen yepyeni bir sayfa açtım hayatımda. Ve çok heyecanlıyım!

Hem bedensel hem de ruhsal açıdan fazlasıyla yorulduğum bir dönem yaşadım. Bir yandan yüksek lisans, sorumlu tutulduğum makaleler, on kez okusam bile bir türlü anlamlandıramadığım beş santimlik cümlelerle dolu kitaplar ve yerel gazetede çalışıyor olmam… Bunların elbette bana kattığı çok şey oldu. Fakat, okuduklarımı sindirmeye vakit bulamayınca ve yapılan herşey rutine binip tüm günümü alınca bir zaman sonra körelmeye başlıyordum. Ki en çok korktuğum şeylerden biri buydu. Neyse ki o günler, güzel bir tatille birlikte geride kaldı. 

Şimdi çiçeği burnunda bir işim var ve alışmaya çalışıyorum. Ve belki bunu söylemek için çok erken ama hissettiklerimi ertelemeden, o anda söylemekten yanayım: Ajansı sevdim🙈 Alışıp uyum sağlamam için o kadar yardımcı oluyor ki herkes, bu beni daha çok motive ediyor. Bunun yanı sıra okuduğum bölümün, ilgilendiğim uğraşların da (blog, marka ve fotoğraf gibi) bu motivasyonda payı var. 

Başlangıçlar Güzel…

Hani klişe ama çok doğru bir söz var ya, “Başlangıçlar güzeldir”. Bu çok doğru. Çünkü yeni başlangıçların büyüsüne gerçekten inanıyorum. Mesela ajansta aynı odayı paylaştığım arkadaşımla konuşurken önceki dönemin yoğunluğundan dolayı ertelediğim şeyleri hatırladım. Ve o da aynı dertlerden muzdarip olduğu için birbirimizi ertelediğimiz şeylere bir an önce başlama konusunda teşvik ettik. Ki bu harika bir şey!

Yani hayatımdaki bu yeni dönemin ilk haftası gayet güzel geçti. İllaki ufak tefek pürüzler ya da devasa sorunlar da olacak. Olduğu anda da berbat hissettirecek. Ama mutlaka geçecek ve mutlaka bir şey öğretecek. Ben kendimi hep buna hazırladım. Yani kusursuz ve mükemmel bir hayatın değil de ne yaşanırsa yaşansın üstesinden gelebileceğim günlerin düşünü kurdum hep. Bu daha gerçekçi çünkü!  Diğerleri uyanılmayan bir düş sadece!

Raflardaki “sen istersen her şeyini alırsın, başarırsın” tarzı kitaplar ya da instagramdaki o ütülü hayatlar her ne kadar büyülü gelse de çoğu zaman, aslında öyle değil. Yani Secret furyası filan, bunlar yalan aslında. Esas mesele birkaç kulaç fazla atmak ve hayattan sadece alan değil ona bir şey katan olmak… Bir de önüne sunduğu fırsatları naif bir şekilde çok da bekletmeden alabilmek! 

Biliyorsunuz ama yine de

Sizi çok seviyorum !

Keyifli günler ✨✨

Yazar

fatmaadmis@gmail.com
Selam, ben Fatma, Halkla İlişkiler ve Reklam bölümü doktora öğrencisiyim. Aynı zamanda kreatif bir tasarım ajansında Dijital PR Danışmanı ve İçerik Üretici olarak çalışıyorum. Blog dünyasındaki 9.yılım. Hep şuna inandım. Hepimiz dünyaya geldiğimizde aslında bir çemberin içine doğuyoruz. Ve büyüyüp yaş aldıkça, bir şeyleri anlamlandırmaya başlayınca o çemberin içinden dışarı taşmaya çalışıyoruz. Tabi bunu yaparken çeşitli zorluklarla karşılaşıyor, bazı yokuşlardan yukarı tırmanmaya çalışıyoruz. O esnada bazı insanlar zorlandığımızı görünce "gel, bir de bu yolu dene." diyorlar. Halbuki gösterdikleri yol onların yolu, bizim değil. O yüzden diyorum ki yokuşlarımız yalnızca bizi alakadar eder. Çünkü çemberimizden ancak bu şekilde taşabiliriz. Burada bana ilham veren kişilerin öykülerini, okuduğum kitapları, izlediğim film ya da belgeselleri yani beni çemberimden taşıran şeyleri paylaşıyorum. Eğer sen de ilhamını bulmak ve çemberinden dışarı taşmak istiyorsan bu öğrenme yolculuğunda bana eşlik edebilirsin.

Comments

2 Temmuz 2018 at 11:01

Vay, hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın.. Hayırlı bereketli çalışmalar olsun.ucuzduzen
3 Temmuz 2018 at 10:35

Hocaaam ! Çok ama çok teşekkür ederimmm 🙂Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ESAS HİKAYE ŞU ASLINDA

26 Haziran 2018