Başlagıçlar Her Zaman büyülüdür!

Selam! ✨

Aslında bayram öncesi bahsetmiştim. Ama şimdi resmen yepyeni bir sayfa açtım hayatımda. Ve çok heyecanlıyım!

Hem bedensel hem de ruhsal açıdan fazlasıyla yorulduğum bir dönem yaşadım. Bir yandan yüksek lisans, sorumlu tutulduğum makaleler, on kez okusam bile bir türlü anlamlandıramadığım beş santimlik cümlelerle dolu kitaplar ve yerel gazetede çalışıyor olmam… Bunların elbette bana kattığı çok şey oldu. Fakat, okuduklarımı sindirmeye vakit bulamayınca ve yapılan herşey rutine binip tüm günümü alınca bir zaman sonra körelmeye başlıyordum. Ki en çok korktuğum şeylerden biri buydu. Neyse ki o günler, güzel bir tatille birlikte geride kaldı. 

Şimdi çiçeği burnunda bir işim var ve alışmaya çalışıyorum. Ve belki bunu söylemek için çok erken ama hissettiklerimi ertelemeden, o anda söylemekten yanayım: Ajansı sevdim🙈 Alışıp uyum sağlamam için o kadar yardımcı oluyor ki herkes, bu beni daha çok motive ediyor. Bunun yanı sıra okuduğum bölümün, ilgilendiğim uğraşların da (blog, marka ve fotoğraf gibi) bu motivasyonda payı var. 

Başlangıçlar Güzel…

Hani klişe ama çok doğru bir söz var ya, “Başlangıçlar güzeldir”. Bu çok doğru. Çünkü yeni başlangıçların büyüsüne gerçekten inanıyorum. Mesela ajansta aynı odayı paylaştığım arkadaşımla konuşurken önceki dönemin yoğunluğundan dolayı ertelediğim şeyleri hatırladım. Ve o da aynı dertlerden muzdarip olduğu için birbirimizi ertelediğimiz şeylere bir an önce başlama konusunda teşvik ettik. Ki bu harika bir şey!

Yani hayatımdaki bu yeni dönemin ilk haftası gayet güzel geçti. İllaki ufak tefek pürüzler ya da devasa sorunlar da olacak. Olduğu anda da berbat hissettirecek. Ama mutlaka geçecek ve mutlaka bir şey öğretecek. Ben kendimi hep buna hazırladım. Yani kusursuz ve mükemmel bir hayatın değil de ne yaşanırsa yaşansın üstesinden gelebileceğim günlerin düşünü kurdum hep. Bu daha gerçekçi çünkü!  Diğerleri uyanılmayan bir düş sadece!

Raflardaki “sen istersen her şeyini alırsın, başarırsın” tarzı kitaplar ya da instagramdaki o ütülü hayatlar her ne kadar büyülü gelse de çoğu zaman, aslında öyle değil. Yani Secret furyası filan, bunlar yalan aslında. Esas mesele birkaç kulaç fazla atmak ve hayattan sadece alan değil ona bir şey katan olmak… Bir de önüne sunduğu fırsatları naif bir şekilde çok da bekletmeden alabilmek! 

Biliyorsunuz ama yine de

Sizi çok seviyorum !

Keyifli günler ✨✨

More from tastimcemberimden

İYİ Kİ DOĞDUN VİRGİNİA

“Sevgilim, yine çıldırmak üzere olduğumu hissediyorum. Yaşadığım o korkunç anlara geri dönemem...
Read More

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × two =