Anlaşılmak İsteyen Her Nefesin Zulgası

Selamlar sevgili okur ✨

Ucuz Düzen’de yazalı sanırım üç yılım oldu. İsminin hakkını ne kadar verdim, bilmiyorum. Yani, bazen beni çok hüzünlendiren bir anımı, bazen yeni bitirdiğim bir kitabı bazen de gidip gördüğüm yerleri yazdım. Hatta hayatımdan, parmak uçlarına basarcasına sessizce geçip gidenleri bile yazdıklarımın içine (doğrudan olmasa bile) bir şekilde yerleştirdim. Bu yüzden, ” Ucuz Düzen” hiç bir zaman sabit içerikli bir blog olmadı. Çünkü ben sadece ömrü seyahatlerle geçen bir gezgin, gece gündüz kitap incelemesi yapan bir kitap kurdu ya da vizyondaki tüm filmleri izleyen bir filmkolik değildim. Turgut Uyar diyor ya hani Palyaço şiirinde; “Biraz birazdım her şeyden/dün biraz sinirlenmiştim mesela/yarın bir kadını seveceğim biraz.

İşte o şiir misali benimki de. Herşeyden biraz birazım. Mutluyum da bundan? Çünkü birine üzülsem diğeri sevindiriyor mutlaka. Mesela bugün aldığım bir telefon beni o kadar mutlu etti ki ! İçimde bir anda adını koyamadığım, sevinçle hüznün arap saçı gibi birbirine dolandığı bir his oluştu, düğüm düğüm etti boğazımı. Bu şey gibiydi. Hah, buldum! ZULGA ! Evet, Peri öyle derdi bu hisse hep. Her duyguyu kendince tercüman eden canım Perihan…

Size ondan bahsetmedim hiç. O da, düzenin ucuz olduğuna, her zaman umduğumuzu bulamayacağımıza ve bu yüzden az bir çabayla bile olsa bulduğumuzu şekillendirerek kendi düzenimizi kurmamız gerektiğine inananlardan. Ve haklı da. Çünkü insan olarak bir düzen kurmaya ardından anlatmaya ve anlaşılmaya mecburuz. İşte benim Perim de, (kesinlikle hiç bir çıkar gözetmeksizin) sadece anlaşılmak ve anlaşılmaya ihtiyacı olanlar için “Empatik Nağmeler ” adıyla kurdu düzenini. Damağımızda tadı hala varolan Yesilçam’ın eşsiz klasiklerini, o saf ve lafı dolandırmayan aşk dolu sözlerini, en az o sözler kadar saf ve temiz olan işitme engelli insanlara anlatıyor, Empatik Nağmeler.

Hani dedim ya şiir misali, biraz birazım herşeyden. İşte o biraz’ım da dünyayı daha güzel ve yaşanılabilir kılmanın mümkün
olduğunu anlatan Empatik Nağmeler ile doldu. Ben, içimin böyle faydalı bir işle dolup taşan kısmını çok sevdim. Umarım siz de seversiniz.

Empatik Nağmeler anlaşılmak üzere ve gururla sunar.

 

 

More from tastimcemberimden

Bir Adam Evine Hiç Bu Kadar Geç Kalmamıştı

Nefes azalıyor, ışık azalıyor, umut azalıyor. Başından geçenler; alnından geçenler mi sahi?...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 − five =