NOEL RUHUNU HİSSETTİREN FİLMLER

Selam!!!!

Bence ne olursa olsun “Yıl başı ruhu” diye bir şey var. Hele ki o 1 Ocak sabahı… Kendi adıma söyleyeyim, o kadar arınmış o kadar temiz bir ruh haliyle uyanıyorum ki…Elimde hiç kullanılmamış altın kapaklı bir defter varmış gibi hissediyorum. Ve bence bu çok güzel bir his.

İşte yine tam da buna benzer hislerle uyanmak için, bir önceki gece mutlaka damağımda güzel tatlar bırakacak şeyler yaparım. Meselaaa, güzel bir kaç film izlemek gibi !

Ruhunuzu alıp bambaşka yerlere götüreceğine ve damağınızda sıcak çikolata tadı bırakacağına inandığım o filmler şunlar:

home alone 2 ile ilgili görsel sonucu

Home Alone 2: Lost in New York (1992)

Haha! Macaulay Culkin’siz bir yıl başı düşünemezdim tabi ki. Bu yüzden ilk sırayı ona verdim.  90’ların efsanesi olan Home Alone, ailesi Noel tatiline giderken evde tek başına kalan küçük bir çocuğun başına gelen maceraları konu alıyor. *Spoiler vermş gibi olmayayım ama bu seride bir Trump süprizi var. 🙂

Ä°lgili resim

The Holiday (2006)

Ah… Bu film o kadar iyi hissettiriyor ki… Masal gibi… Bir internet sitesi üzerinden evlerini takas eden eden iki kadının hikayesini izliyoruz. Her ikisinin de ortak yanı karmaşık ilişkinin verdiği bunalım! Fakat evler değişince işler bambaşka bir hal alır. Cameron Diaz, Jude Law, Kate Winslet ve Jack Black’in başrollerde olduğunu da ekleyeyim ki daha ikna edici olsun. 🙂

makas eller ile ilgili görsel sonucu

 Edward Scissorhands (1990)

Tim Burton’ın tarzını ve Johnny Depp’in her şeyini sevenleri buraya alalım. 🙂 Karanlık komedi ustası olan Tim Burton’un kült filmi olan Edward Scissorhands (bizde bilinen adıyla Makas Eller) , mucidinin ani ölümüyle makas elleriyle yarıdan kalan Edward’ın,  Avon işiyle uğraşan bir kadının yardımıyla karanlık şatosunu terk edip klasik bir Amerikan kasabasındaki yeni hayatını konu alıyor.

Sen Uyurken / While You Were Sleeping (1995)

While You Were Sleeping (1995)

Aslında yanlış anlaşılmalı filmleri sevmem ama bu başka. Bekar bir kadın olan Lucy, yakışıklı bir adam olan Peter’la her sabah metroda karşılaşır ve uzaktan uzağa hayran olur. Fakat bir gün, Peter raylara düştüğünde müdahale eden kişi Lucy olur ve olaylar gelişir.

new years eve film ile ilgili görsel sonucu

New Year’s Eve (2011)

Yeni yılın ilk dakikalarını nasıl geçirdiğin çok önemli. İşte bu film tam olarak bunu anlatıyor.  Robert De Niro, Zac Efron, Michelle Pheiffer, Ashton Kutcher ve daha birçok ünlü ismin olduğu film  hemen hemen herkese hitap eden tam bir noel filmi.

harry potter christmas ile ilgili görsel sonucu

Veee “Harry Potter”

Bir ya da iki demeyeceğim. Tüm serisine aşk biri olarak hepsini tavsiye edebilirim. Yıl başı denen zaten yeteri kadar büyülüyken, bir Hary Potter serisinin içinde daha büyülü bir hal alıyor. İliklerinize kadar hissediyorsunuz.

More from tastimcemberimden

Gülen Ve Gülümseten Adam

Mehmet Ali Birand’ı kaybettik . Büyük duayeni kaybettik. Türk Basın Ve Medyası...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eight − six =