BİRAZ DÜN BİRAZ BUGÜN VE BİRAZ DA YARIN

Biliyor musunuz, eskiden ne zaman üst üste aksilikler yaşasam günün sonunda hep “bundan sonra öyle davranmayacağım, hayatımı temize çekeceğim. Bambaşka bir insan olacağım.” derdim.

Bambaşka?

Ne kadar büyük bir yanılgı… Yani sırf o an yaşadığım birkaç şey beni rahatsız ediyor diye, nasıl o yaşananlardan hiçbir iz taşımayan birine dönüşebilirim ki? Ya da dönüşsem bile, o bambaşkalık ne kadar sürecek?

Her an dakika dakika değişmiyor muyuz?

Şu anki halimiz dünden izler taşısa da eskisi gibi değil ve yarın da bugünden farklı olacak.

Aklıma Alice Harikalar Diyarında kitabındaki şu alıntı geldi:

“Dünü anlatmamın bir yararı olacağını sanmıyorum, çünkü dün başka biriydim.”

Demekki değişim kaçınılmaz, ve bambaşka bir insan olmak dediğimiz şey ise kısa ömürlü.

O halde ne yapmalı?

Bence içinde bulunduğumuz anın içerisinde, olabildiğimizin en iyisi olmalıyız. Ama eğer bir şekilde olamadıysak, o halimizi de kabul etmeli, onu yok etmeye çalışmamalıyız. Yola sakin bir şekilde, telaşa kapılmadan, onunla devam edersek, bütünüyle yok olmasa bile adım adım azaldığını göreceğiz zaten.
Ve ortaya çıkan ruh her defasında daha özgün daha “kendine has” olacak.

Ki herkesin ve her şeyin birbirine çok fazla benzediği şu günlerde “kendine has olmak” mucize değil de ne?🧡

Yazar

fatmaadmis@gmail.com
Selam, ben Fatma, Halkla İlişkiler ve Reklam bölümü doktora öğrencisiyim. Aynı zamanda kreatif bir tasarım ajansında Dijital PR Danışmanı ve İçerik Üretici olarak çalışıyorum. Blog dünyasındaki 9.yılım. Hep şuna inandım. Hepimiz dünyaya geldiğimizde aslında bir çemberin içine doğuyoruz. Ve büyüyüp yaş aldıkça, bir şeyleri anlamlandırmaya başlayınca o çemberin içinden dışarı taşmaya çalışıyoruz. Tabi bunu yaparken çeşitli zorluklarla karşılaşıyor, bazı yokuşlardan yukarı tırmanmaya çalışıyoruz. O esnada bazı insanlar zorlandığımızı görünce "gel, bir de bu yolu dene." diyorlar. Halbuki gösterdikleri yol onların yolu, bizim değil. O yüzden diyorum ki yokuşlarımız yalnızca bizi alakadar eder. Çünkü çemberimizden ancak bu şekilde taşabiliriz. Burada bana ilham veren kişilerin öykülerini, okuduğum kitapları, izlediğim film ya da belgeselleri yani beni çemberimden taşıran şeyleri paylaşıyorum. Eğer sen de ilhamını bulmak ve çemberinden dışarı taşmak istiyorsan bu öğrenme yolculuğunda bana eşlik edebilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir