BELKİ DAĞILANLARI BİRLİKTE TOPLARIZ

Merhaba 🌾

Bir kere şunu başta belirteyim, bir ay önce müjdesini verdiğim yeni işimden gayet memnunum. Şu an için her şey yolunda💫

Hatta, okuduğum bölümün uzantısı ve benim  de hep yönelmek istediğim bir alan olduğu için orda olmaktan gerçekten zevk alıyorum. Ve bir de beni her defasında motive eden, sürekli yeni şeyler öğrendiğim ekip arkadaşımın da ve bu şehirde adeta ailem olan diğer arkadaşlarımın da bu motivasyon sürecinde çok büyük bir payı var. (Bu konuda çok şanslıyım🙃)

Şimdi içimden geçenleri teslim ettiğime göre esas meseleye geçebilirim.

“ Z A M A N   Y Ö N E T İ M İ “

Evet. Şu aralar bir şeyler rayından çıkmış gibi hissediyorum nedense. Sanki yapılacak bir sürü şey var ve ben zamanımı boşa harcıyormuşum gibi … Aslında yapmam gereken ve gerekmese bile yapmayı istediğim bazı şeyler var. Ama “ zaman yönetimi” gibi bir sorun yaşıyorum.

Normalde 06:30da yataktan fırlayan ben 08:30a kadar kitap okur bir yandan bir şeyler atıştırır sonra da hazırlanıp işe geçerdim. Şimdiyse yine erken uyansam bile o kadar gereksiz ıvır zıvırla uğraşıyorum ki hiç bir şey yapmadan sabahı öldürüyorum adeta! Ki bu beni aşırı rahatsız ediyor…

Aslında bunun sebebini biliyorum. ( Belki de gereksiz ıvır zıvır değildir uğraştığım. Yani doldurmaya çalıştığım bir boşluktur!)

Geçtiğimiz dönem benim için çok zordu. Bir yandan tezin stresi üzerimdeyken bir yandan da çalıştığım gazetenin yoğun temposu vardı. Bu yüzden de o süreçteki mottom da tamamen şuydu: “ Su aksın ve yolunu dilediği gibi bulsun” Tabi o zaman için harika bir çözüm olmuştu bu. Ta ki bu boşvermişlik, beni dağıtana ve bugün bu durumdan rahatsız edene dek!

İşte işin özü, sorunu ve sorunun sebebini biliyorum ama çözüm noktasında tıkanıyorum biraz.

Sanırım yeniden, çok hoşlanmasam bile “ajanda ve planlayıcı” mantığına dönmem lazım. Evet, biliyorum… Hayatın, çoğunlukla akışına bırakılması gereken bir şey olduğuna inanıp da onu planlamaya çalışmak çok komik. Ama buna mecburum şuan.

İlk yapmam gereken de güzel bir liste hazırlamak olacak bu noktada. Yani hem tezim için hem ajansta daha verimli olmak  hem de atlamaya başladığım günlük rutinlerime geri dönmek için… Mesela “İyi Şeyler de Oluyor” diye hevesle açtığım bir kategorim var. Ve ben onu uzun zamandır ihmal ediyorum. Ona da devam edeceğim, eskisi gibi. Yine güzel hikayeler toplayıp çekeceğim ve buraya, sizin avucunuza emanet edeceğim 🌾

Güzel şeylerin “süreklilikle” doğru orantılı olduğuna inananlardanım. Bazen o süreklilik zincirini kırsam da bunun böyle olduğunu biliyorum. Eğer zincir kırılmışsa bu içimde bir şeylerin devrilip dağıldığına işarettir belki. Ben kendi içimi bir yoklayıp sonra buraya güzel listeyle geri döneyim. Belki yazdıklarımla sizin de içinizde devrilip dağılanları toplarız, ha? 🦋

Keyifli pazarlar♥️

 

Kategoriler: ÇALIŞMA MASASI, KEŞİF
tastimcemberimden

Yazan:tastimcemberimden Yazarın tüm gönderileri

Selam, ben Fatma, Halkla İlişkiler ve Reklam bölümü doktora öğrencisiyim. Burada bana ilham veren kişilerin öykülerini, okuduğum kitapları, izlediğim film ya da belgeselleri yani beni çemberimden taşıran şeyleri paylaşıyorum. Eğer sen de ilhamını bulmak ve çemberinden dışarı taşmak istiyorsan bu öğrenme yolculuğunda bana eşlik edebilirsin.

Bir cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çerez Notları

Web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.