KIRILMA NOKTALARIMIZ

333
             Güzel şeylerin gerçekleşmesi, bazen acının dayanılmaz bir hal almaya başlamasıyla olabiliyor. Nasıl mı ? Hem hayatın hem de bizim kırılma noktalarımız vardır ve bunu çoğu zaman fark etmiyoruz . Çünkü her şey yolunda gidiyordur ve gayet düzenlidir hayatımız. Ne dertleşmeye ihtiyacımız vardır ne de ağlaşmaya . Ama düzen bozulmaya başladığında  yani ufak dediğimiz sorunların bir çığ gibi büyüyüp acıya dönüşmesiyle  bu durum değişmeye başlar. Kendi kendimize yetemeyeceğimizi anladığımız böyle zamanlarda, paylaştıkça azalacağına inandığımız için bir kurtarıcı ararız hemen.  O kişi genelde  bizi en iyi tanıyan, hem hassas olduğumuz noktaları hemde acımıza neyin iyi geleceğini bilen kişidir. Ünlü oyuncu Engin Günaydın ile yapılan bir röportaj okumuştum .  Şöyle diyordu :
            ” Bizde çok yakın ilişki kurulmaz. Sarılma yoktur, “seni çok özledim”, böyle filmlerde olduğu gibi, bilmiyoruz yani. Abinle sarılamazsın, ablanla sarılamazsın. Babamın son dönemlerinde o kırıldı. Yaptıklarımızın saçma olduğu ortaya çıktı. Babam öldükten sonra abilerime, ablama, anneme düşkünlüğüm çok arttı. Şimdi sarılıyorum, elini tutuyorum, beraber yürüyorum, çok tutkunlaştık birbirimize karşı. Bana babamın mirası bu oldu.”
            Bu durumu çoğu zaman hepimiz yaşıyoruz. Düzen ile mutluluğu birbirine karıştırıyor, her şey yolunda deyip etrafımıza ve etrafımızdaki insanlara dikkat etmiyoruz. Farkındalığımız ancak acılarımızın zirveye ulaştığı zamanlarda ortaya çıkıyor . Sonra, şikayetçisi olduğumuz kötü olayların aslında bizi sevdiğimiz halde uzak durduğumuz, sevdiğimizi belli etmeye çekindiğimiz ,kaçtığımız kişilere daha çok yakınlaştırdığını görüyoruz. Ve bu da galiba acının sebep olduğu iyi bir şey . Fakat biz yine de canımız acımadan da yani o kırılma noktalarına gelmeden belli edelim sevdiğimizi, sıkıca sarılalım sevdiklerimize . Unutmayalım ; her şeyi çözen birazcık Farkındalık !
More from tastimcemberimden

PAZARTESİ İLHAMI: BÖL, PARÇALA, BAŞLA

Günaydın☕️ Yeni haftaya çooook erken bir saatte başladım. Önce doktora için belirlediğim...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two + two =