Bak, bu önemli !

Merhaba ?

Uzun zamandır yazmıyorum ve sizleri ne kadar özlediğimi  inanın  anlatamam. Tatil hiç  umduğum gibi başlamadı. Annemin, adı bir türlü konulamayan hastalığı, şehrimin bunaltıcı, cehennemden geldigine inandığım sıcak hava dalgaları ( Gülmeyin, ciddi söylüyorum?)  ve diğer bazı  sebepler, bir şekilde  durdurdu beni.

Sanki gitmeyi hiç istemediğim kalabalık bir eve zorla götürülmüşüm, sonra o kadar sıkılmışım ki orada, uyuya kalmışım ve eve dönerken beni almayı unutmuşlar gibi. Sonra, ben orada hiçbir şey yapmadan uyumuşum. Oysa benim, ‘yapmam gerekenler’ listem vardı, ‘gitmek  istediğim yerler’ listesi, uzak denizler, bambaşka  kültürler sonra…

Sahi, ne oldu da unuttum bunları?  Ne oldu da, uzun zamandır beşikten mezara aynı  yerde kazık  çakar gibi durduğumu fark edemedim? Bilmiyorum… Hani hayatın belli anlarına müdahale edemezsin ya bu da sanırım  öyle birşeydi. Ve geçti… Geçmek  zorunda ! Çünkü, geçmezse tanımadığım birinin hayatını yaşar gibi yaşayacağım. Saatlerle, başkalarının müdahaleleriyle dolu bir hayat ! Ve ben bunu istemiyorum. Bu, benim hayatım. Benim seçimlerimden, yanılgılarımdan, isteyerek aldıklarımdan, severek armağan ettiklerimden oluşan hayatım. İşte, önemli olan bu !

Ve sizlerinde bilmeniz  gerektiğine inandığım birkaç önemli şey daha var ? Mesela;

° Bir sinema filminin bitişinden sonra, salondan çıkarken hissettiğin duygu önemli.

° En çok hangi şarkıda hüzünlendiğin önemli. Altını çizdiğin satırlar da…

° Sevebilmen ya da nefret edebilmen önemli. Çünkü orta duygularla kumlar yer değiştirmiyor pek fazla. ( Özellikle net olabilmek konusunda )

° Neye ve kime koştuğun önemli. Yürümek değil, yürürken geri dönme ihtimalin var çünkü. Koşarken diğer türlüsünü düşünemezsin, bu önemli.

° Aklını uzaklar çelsin. İnanma yüreğinden başkasına ve  uzakları düşleyemeyenler, üstelik seni de buna ikna etmeye çalışanlar, inan çok zavallı. Bu önemli.

° Özleyebilmek, telefonlara, kapılara koşmak, eskimiş perdelerin ardında beklemek, hissedebilmek güzel. Fakat, sonunda her zaman sarılmak mükafat olarak verilmez. Bunu bilmek önemli.

° Armağanlar önemli. Şu an ne yaptığın, nereye gittiğin, nereden geldiğin, planların, takvimlerin, randevuların, sana gelenlerin yahut gidenlerin bir önemi kalmaz o an. Baktıkça, kışın ortasında bile, o sıcak  mayıs gününe dönmek mümkün olur çünkü. Çünkü, o gün; sevilmenin tebessüme, tebessümün maddeye dönüşmüş halidir o elindeki. Bak bu herşeyden önemli.

* Keyifle kalın ✌

 

More from tastimcemberimden

Hüzün Günlerden Coşkulu Bir Aşka

Selamlaaar ! Kötü bir tatilin ardından nihayet yine olmam gereken yerdeyim. (Niye...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × one =