Kelimelerinizin Ucuzluğu, Vicdandan Yoksunluğu ?

Bazen düşünüyorum da öteki dünyada sadece cennet vardır belki de. Neden olmasın! Bir leşten farkı olmayan bu kadar kötü insan, bu dünyada nefes alıyorsa, asıl cehennem burası olamaz mı?
Deli saçması diyebilirsiniz.
Ama hayır değil ! Sadece, hani İsmet Özel de diyor ya ‘’ Öyle yoruldum ki dünyayı tanımaktan. ‘’ Benimki de o misal…
Hayatın içindeyim, bu dünyaya dahilim ve beni ben yapan şeylerden biri de yaşananlara kayıtsız kalamayışım. Çoğumuz için geçerli değil mi bu zaten ?

Değilse eğer, vicdanınızın küçüklüğü sizi utandırmıyor o zaman!

Hanginiz zaman zaman size dokunmasa da o yılanın kafasını ezmek istemediniz ki ? Ben çok istedim. Dün çok istedim. Ondan önceki günlerde de çok istedim ve hatta bugün daha çok istiyorum. Çünkü haberler, bir göz gezdirip sonra tekrar normal hayatımıza devam edemeyeceğimiz kadar berbat. Ortalık mahşer yeri, resmen kıyametimiz gelmiş !
Daha düne kadar sadece trans olduğu için sokak ortasında yakılan Hande Kader’e, şort giydiği için tekmelenen Ayşegül Terzi’ye, giydiği tulumdan dolayı dolmuşta hırpalanan Melisa Sağlam’a, kocası tarafından bebeğinin dışkısı yedirilen bir kadına ( ki bu şiddettin kaçıncı boyutu bilmiyorum ) üzülmekten kahrolup, karısı hamile olduğu için başkasına asılıp tacizde bulunan bir adama lanetler yağdırırken, az önce de CNN TÜRK’e sayıp sövdüm. Haber zaten yeterince içler acısıyken, attığı başlık da cabasıydı.

Haber aynen şu şekilde;

‘’ ÇOCUK GELİN, 18 YAŞINDAKİ KOCASINI VURARAK KAYIPLARA KARIŞTI

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde 4 ay önce evlendiği eşi 16 yaşındaki T.E. tarafından silahla vurulduğu iddia edilen 18 yaşındaki O.K, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Olay, akşam saatlerinde Afşin ilçesine bağlı Afetevler Mahallesi Alparslan Caddesi’nde meydana geldi.
Edinilen bilgi ve iddialara göre, yaklaşık 4 ay önce dini nikahla evlenen 16 yaşındaki T.E. ile O.K. şiddetli geçimsizlik yüzünden ayrılma kararı aldı.
Olay günü çift, akşam saatlerinde konuşmak için tekrar bir araya geldi ancak aralarındaki tartışma kavgaya dönüştü.
İddiaya göre T.E. silahla O.K.’yı vurarak olay yerinden uzaklaştı. 112 ekiplerince ağır yaralı halde Afşin Devlet Hastanesine kaldırılan O.K., hayatını kaybetti. Gencin cansız bedeni, savcılık incelemesi için morga konuldu.
Afşin İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili olarak geniş kapsamlı çalışma başlattı. ‘’

Daha nasıl bir hayret nidası kullanılır, bilmiyorum. Önce sadece dini nikahı olan 16 yaşındaki çocuktan, önce bir gelin yapıyor ( istismar denilmiyor kesinlikle) , sonra o çocuk için ‘’kendini savundu ‘’ demek yerine ‘’kocasını öldürdü’’ diyor.
Ortada, vicdanını ve ilkelerini yitirmiş bir haber anlayışı var, bu çok net. Ve bu leş anlayışı aklım almıyor. Üstelik haberin altına yorum atıp tepkilerini gösteren onca okura rağmen ne bir düzeltme yapıldı ne de kaldırıldı. Hatta gelen tepkiler görmezden gelinip, birkaç saat önce tekrar aynı başlıkla paylaşıldı. Bu neyin tiraj çabası ! Yazık CNN TÜRK, gerçekten yazık…

Zaten güne birbirinden üzücü haberlerle başlıyoruz. Ve sihirli bir çubuğumuz yok, gücümüz yetmiyor aynı anda binlerce kötülüğü durdurmaya. Ama hiç değilse, bir trajedinin içinde olduğumuzu kabullenin ve olanı olduğu gibi ve de vicdanınızı kullanarak yazın. En azından bunu yapın. Her kötü olayı dile getirmek muhalefet yapmak değil. Korkmayın, yazın, vicdanınızla yazın…

 

More from tastimcemberimden

Bir Salonda Yeniden Müzik Çalıyorsa Eğer

   Dün akşam Kayseri Şehir Tiyatrosu’ nda yine enfes bir oyun vardı....
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 + 15 =