Ki Eğer Kendinle Bir Problemin Yoksa

Selam

Yeni ders dönemine çiçeği burnunda yüksek lisansçılar olarak yepyeni kitaplarla ve makalelerle başladık. Hatta bir hocamız beş haftanın programını çizdi bile. Eyvah eyvah! Ama neyseki kavanozda bolca kahvem var. ?

İletişimi dört yıldır birbirinden farklı hocalardan dinleyip, tavsiye edilenleri elden geldiğince okuyup ve bünyesinde yer aldığım uygulama birimi sayesinde uygulamaya geçirdim. Fakat iletişim o kadar ucu bucağı olmayan bir derya ki, içine sürekli birşeyler ekleyerek büyüyor, çoğalıyor ve değişiyor. Ve eğer iletişime okuduğunuz bir bölüm olarak değil de, hayatın nabzını attıran bir sektör olarak bakarsanız siz de ister istemez o değişimin bir parçası olacak ve onunla birlikte değişip çoğaldığınızı göreceksiniz. Ve ben bir PR öğrencisi olarak bu değişimden o kadar memnunum ki. Gecelere kadar proje çalışmak, bir yandan verilen kitapları okumak, ödüllü yarışma varsa (alırım bir dal?) kafelerde sürünmek pahasına çalışmak, bir yandan bu hengameyi bloğa yazıp tatlı tatlı isyanımı duyurmak ya da onca telaşın arasında duyduğum yeni şeyleri size haber vermek… Tüm bunlar o kadar güzel ki. Hayatın içine karışmak, tüm olan bitenden haberdar olmaya çalışmak, ( mesleğinizin bunu gerektirmesi) Yani kısaca özetlemek gerekirse, dışardaki hayata cesursa karışabiliyorsanız ve içinizdeki insanla da aranız iyiyse herşey çok daha güzel oluyor. Tamam, gene çok konuştum. Ama işim de bu değil mi zaten. Neyseki bu yıl konuşmaktan ziyade akademik makaleleri incelemekle geçecek gibi gözüküyor. Yine de yapacak başka bir şey her zaman bulunur, değil mi? ?

 

Şimdi affınıza sığınarak gidiyorum, birazdan çok sevdiğim biriyle buluşacağım. Kendisini, sohbetini o kadar çok özledim ki! ( Sohbetini güzel olan insanlar nadirdir, kıymetini bilin siz de olur mu??) Birlikte kahve içmeyeli uzun zaman oldu. Bu arada bugün, kutlanacak gün ve haftalar listemize 3 yıl önce eklenen Dünya Kahve Günü. ( Görsel de instagram hesabımdan. Malum kahvesiz geçen günüm pek nadir. ?) Bu yüzden bana her gün coffee day ama neyse? Adı konmuş sonuçta. O zaman bizim de Kahve Günü’müz kutlu olsun.

Hoşçakalın, mutlu kalın. ?

More from tastimcemberimden

MİNİ KİTAP ÖNERİ LİSTESİ!

Selam arkadaşlar! Her birimiz, motivasyona hiç olmadığımız kadar ihtiyaç duyduğumuz günler yaşıyoruz,...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × 3 =